SEO Temelleri: SEO Nedir?

SEO Temelleri: SEO Nedir?

Şu anda her şey çevrimiçi oluyor. Belki de, işletmeniz veya kuruluşunuz için hızlı bir şekilde bir web sitesi kurmaya karar verdiniz. Veya mevcut web sitenizi canlandırmaya karar verdiniz. İpuçları ararken bu terim “SEO” ile muhakkak karşılaşırsınız. Peki, ne anlama geliyor? Burada Seo’nun ne anlama geldiğini ve ona en iyi nasıl yaklaşılacağını açıklayacağız!

SEO nedir?

SEO ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ anlamına gelir. Web sayfalarınızı Google’ın veya diğer arama motorlarının arama sonuçlarında yüksek bir konuma getirecek şekilde optimize etme uygulamasıdır diyebilir. SEO, organik – ücretli olmayan arama sonuçlarındaki sıralamaları iyileştirmeye odaklanır . Bir web siteniz varsa ve daha fazla trafik almak istiyorsanız, pazarlama çabalarınızın bir parçası olmalıdır.

Google’ın algoritması

Arama sonuçlarının sıralaması Google’ın algoritması tarafından belirlenir . Google’ın algoritması gizli kalmasına rağmen, SEO’da uzun yıllara dayanan deneyim, önemli sıralama faktörleri hakkında oldukça iyi bir fikirler vermiştir. Görüşümüze göre, Google’ın algoritmasındaki faktörler iki kategoriye ayrılabilir:

Sayfa içi SEO faktörleri

Web sitenizin sıralamasına kısmen sayfa faktörleri tarafından karar verilir . Sayfadaki SEO faktörleri, gerçek web sitenizden etkileyebileceğiniz şeylerdir. Bu faktörler, teknik yönler (örn. Kodunuzun kalitesi ve site hızını ) ve web sitenizin yapısı veya web sitenizdeki metnin kalitesi gibi içerikle ilgili yönleri içerir . Bunların hepsi sayfadaki önemli SEO faktörleridir.

Sayfa dışı SEO faktörleri

Bu faktörler, diğer web sitelerinden bağlantılar, sosyal medya ve kendi web sitenizin dışındaki diğer pazarlama etkinliklerini içerir. Sayfa dışı SEO faktörlerini etkilemek oldukça zor olabilir. Bu sayfa dışı faktörlerden en önemlisi, sitenize yönelik bağlantıların sayısı ve kalitesidir. Web sitenize ne kadar kaliteli ve alakalı site bağlantı verirse, Google’daki konumunuz o kadar yüksek olur.

Bütünsel SEO

WordPress plugini Yoast’ta ‘ bütünsel SEO ‘ dediğimiz şey uygulanıyor . Bu, birincil hedefinizin mümkün olan en iyi web sitesini oluşturmak ve sürdürmek olması gerektiği anlamına gelir. Google’ı kandırmaya çalışmayın, sürdürülebilir uzun vadeli bir strateji kullanın. Web siteniz çok yüksek kalitede ise sıralama otomatik olarak gelecektir. Google, misyonu tüm dünya çevrimiçi bilgilerini dizine eklemek ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı hale getirmek olduğu için kullanıcılarını doğru yere yönlendirmek ister.

Bunu da okumak isteyebilirsin:  SEO metin yazarlığı: Nihai rehber

Buna ek olarak, Google elbette para kazanmak istiyor. Bunu başarmak için, insanların Google’ı kullanmaya devam etmelerini sağlamalıdırlar. Bu, insanlara aradıkları sonuçları göstermek zorunda kalacakları anlamına gelir. Dolayısıyla, web siteniz pazarınızdaki en iyiyse, Google sonuçlarda üst sıralarda yer almanızı ister.

Kalıcı olarak Google’da sıralama, web sitenizin ve pazarlamasının her yönüne odaklanan kapsamlı bir SEO stratejisi gerektirir. Teknik tarafı ve web sitenizdeki içerik,hepsinin birinci sınıf olması gerekir. Google’da sıralamayı sürdürmek için – dediğimiz şeyi – bütünsel bir SEO yaklaşımı geliştirmelisiniz.

Yoast bize nasıl yardımcı oluyor?

Yoast SEO eklentisinin ana avantajlarından biri, yüksek dereceli içerik oluşturmanıza yardımcı olmasıdır. Yoast SEO ve okunabilirlik analizi arama motorları iyi bir sıra oluşturmak için ayrıntılı öneriler verir! Yoast SEO Premium ayrıca içeriğinizi eş anlamlılar ve alakalı anahtar kelimeler için optimize etmenize yardımcı olur ve bunun da ötesinde, dahili bağlantı önerileriyle site yapınızı artırma şansı tanır.

Sonuç

SEO, web sitelerini Google’ın veya başka bir arama motorunun arama sonuçlarında yüksek bir konuma getirecek şekilde optimize etme uygulamasıdır. Yoast’ta, sitenizin her yönünü müthiş yapmaya odaklandığınız için bütünsel SEO’nun web sitenizi sıralamanın en iyi yolu olduğuna inanıyoruz. Herhangi bir siyah şapka SEO hilesi kullanmayın, çünkü nihayetinde bunun sıralamanız için olumsuz sonuçları olacaktır. Bunun yerine, kullanıcıları düşünerek sürdürülebilir SEO uygulayın ve uzun vadede fayda bekleyin.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir