Google News’e Site Nasıl Eklenir – WordPress

Google News’e Site Nasıl Eklenir – WordPress

İlk olarak, Google Haberler tarafında neden yer almak istersiniz? Avantajları nelerdir?

Google Haberler’in amacı, dünyadaki haberleri filtrelemek ve zamanında haberleri okuyucuların kolayca okuyabileceği, anlayabileceği ve kullanıma sunacak şekilde erişilebilir hale getirmektir. Bu, web siteniz ve markanız için ne anlama geliyor? Çok fazla trafik, güvenilirlik ve otorite elbette.

Google News

Web Sitenizi Google Haberler’e Kaydetmek İçin Gerekenler

Google Haberler, Google arama motoruyla aynı şekilde çalışmaz. Google arama motoru, web’i güncellemeler için tarayan tarayıcılar gönderir ve bu güncellemeleri dizine ekler. Google Haberler’de de tarayıcılar da vardır, ancak yalnızca listede olması onaylanmış olan web sitelerini ve içeriği tarar ve dizine ekler. Bu, sitenizi değerlendirilmek üzere göndermeniz gerektiği anlamına gelir. Herkes sitelerini Google Haberler’e gönderebilir, ancak kabul edilebilmesi için belirli ölçütleri karşılaması gerekir.

 • Günlük olarak ilgi çekici içerikler oluşturmalısınız. Hedef kitlenizle alakalı bir haber olmalı.
 • İçeriğinizin kalitesini, içeriğinizin tasarımını, web sitenizin teknik yönlerini içeren Google Web Yöneticisi Yönergeleri’ni izlemeniz  gerekir (WordPress ve profesyonel bir tema kullanmak bunu tatmin edecektir – sadece hızlı yüklendiğinden emin olun ).
 • Bu yönergelere uyduğunuzdan emin olduktan sonra, bir adım daha ileri gitmeli ve Google Haberler Yönergeleri’ni izlemelisiniz . Bu, yazma, hesap verebilirlik, yetki, okunabilirlik, teknik yönergeler ve haber kalitesi yönergeleri standartlarını kapsar.
 • Bu yönergeleri karşıladıktan sonra sitenizi gönderme zamanı gelmiştir. Bunu yapmak için bir Google Haberler Site Haritası gönderin . Bunu yapmanın harika bir yolu bir eklenti kullanmaktır.

Web sitenizle ilgili dikkate almanız gereken birkaç nokta:

Bunu da okumak isteyebilirsin:  Karanlık mod tasarımı: karanlık tema web siteleri ve uygulamaları oluşturmak için ipuçları

URL Yapınız

URL yapınıza dikkat etmeniz gerekir . URL’lerinizin benzersiz olduğundan emin olun. Diğer sitelerde gördüğünüz aynı genel başlıkları kullanırsanız, sizinki öne çıkmaz. Benzersiz ve açıklayıcı bir şekilde söylemeye çalışın. Daha uzun iyidir ve daha açıklayıcı olmanıza izin verir, ancak kısa bir açıklamaya ihtiyacınız varsa üç kelimeden az olmamalıdır. URL’lerinizin kalıcı olduğundan emin olun.

Önceki Yazılara Yönlendirmeler Hakkında

Önceki yayınlar Google Haberler tarayıcıları tarafından alınacak, ancak yeni bir siteye yönlendiriyorsanız eski sitedeki 301’lerin düzgün çalıştığından emin olmanız gerekir . Tarama hatalarınızı  düzenli olarak gözden geçirin ve sorunları olabildiğince çabuk düzeltin. Ayrıca, yeni sitede 404 hatası olmadığından emin olun.

Siteyi Google Haberler’e Gönder – Kullanabileceğiniz WordPress Eklentileri

Sitenizin bir XML site haritasına ihtiyacı vardır, böylece Google, içeriğinizin ne olduğunu bilir. Ayrıca, yeni bir şey yayınladığınızda Google’ın bunu bilmesini istersiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu bir eklenti kullanmaktır. Güncellemeleriniz hakkında otomatik olarak bir site haritası ve ping arama motorları oluşturacak birkaç iyi eklenti vardır . Aşağıda, Google Haberler için site haritaları oluşturmak ve güncellemelerle ping yapmak için özel olarak yapılmış en iyi eklentilerden birkaçına göz atın.

XML Site Haritası ve Google Haber Akışları

XML Site Haritası ve Google Haberler özet akışları

Bu ücretsiz eklenti bir XML site haritası oluşturur ve güncellemelerinizi Google Haberler’e gönderir. Harika çalışıyor ve son derece basit. Yükledikten sonra, ayarlarda Google Haberler Site Haritası özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Ayrıca, yayınlar, sayfalar, kategoriler, etiketler vb. İle nelerin dahil edileceğini de seçebilirsiniz. Bu eklentiyi ayarlamak ve kullanmak zor değildir.

Haber SEO Yoast tarafından

Yoast News SEO plugin

Bu, Yoast WordPress SEO eklentisi için premium bir uzantıdır . Makalelerinizi Google Haberler’e göndermez, ancak sitenizi haber SEO’su için optimize eder . Haber site haritası oluşturacak , editörün RSS beslemelerini seçecek, etiketleri,  haber anahtar kelimeleri belirlemenize, bir tür belirlemenize vb. İzin verir. İsterseniz kategorileri bile hariç tutabilirsiniz. Fiyatı 69 $ ‘dan başlıyor.

Bunu da okumak isteyebilirsin:  Google Site Doğrulaması: Search Console ile Doğrulamanın 7 Yolu

Google Haberler için uygulanacak en iyi yollar

 • Benzersiz yüksek kaliteli içerik yayınlayın.
 • İçerikleriniz iyi yazılmış ve ilgi çekici olmalı.
 • Düzenli olarak yayınlayın – mümkünse günde en az beş makale.
 • İçerik zamanında yayınlanmalı.
 • Başlıklarınızı, konuları açıklayan haber makaleleri olarak yapılandırın. Bunların haber makaleleri olduğunu ve blog makaleleri gibi yazılmadığını unutmayın. Her makale için 250 veya daha fazla kelime yazın.
 • Google Haberler’e yalnızca haber makalelerinin gönderilmesi için içeriğinizi ayırın. Google Haberler, nasıl yapılır ve iş ilanları gibi makaleleri hariç tutar.
 • Alakalı resimler kullanın .
 • Mümkünse birden fazla yazarınız olsun.
 • Reklamları az miktarda kullanın.
 • İletişim ve Hakkında sayfalarınız olsun.
 • Bir profesyonel WordPress teması kullanın bir haber sitesi gibi görünmesi için.
 • Google Analytics’i kurun
 • Google Haberler için Google Web Yöneticisi Araçları’nda web sitenizi ayarlayın ve doğrulayın .

Siteniz ölçütleri karşıladıktan sonra sitenizi onay için Google Haberler Yayın Merkezi’ne göndermenin zamanı geldi. Haberlerinize nasıl başlayacağınıza dair daha fazla ipucu için bu ayrıntılı kılavuza bir göz atın .

özet

Sitenizi Google Haberler’e gönderdiniz mi? Bir site haritası oluşturmak ve güncellemelerinizi göndermek için bir eklenti kullanıyor musunuz? Tavsiye edeceğiniz başka bir eklenti var mı? Sitenin Google Haberler’e nasıl gönderileceği hakkında ekleyeceğiniz bir şey var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde deneyiminizi ve en iyi uygulamalarınızı bize bildirin!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir