WordPress için ücretsiz resim bulabileceğiniz 11 çarpıcı yer

WordPress için ücretsiz resim bulabileceğiniz 11 çarpıcı yer

Tıpkı zamansız içerik fikirleri bulmaya çalışmak gibi, doğru görüntüyü (özellikle hem ücretsiz hem de telifsiz) bir görüntüyü bulmak zor olabilir. Tabii bu sürecin önemli bir parçası; ne de olsa kimse birisinin resmini kopyalamakla suçlanmak istemiyor. Yine de nereye bakacağınızı bilmiyorsanız bu süreç baş ağrısına neden olabilir. Neyse ki, WordPress blogunuz için ücretsiz resimler almak için ziyaret edebileceğiniz birkaç harika site var. Aşağıdaki siteler gibi bu siteler de kullanıcı dostu olma, verimlilik için tasarlanma ve çok sayıda seçeneğe sahip olma konusunda güçlü bir üne sahiptir.

2020’de WordPress için Ücretsiz Görüntüler Nerede Bulunur

Telifsiz, lisans için ödeme yapmanıza gerek kalmadan telif hakkı olan materyali kullanma hakkını ifade eder. Bu her zaman atıf gerektirmemek anlamına gelmez, ancak ücretsizdir! Ücretsiz inanılmaz görüntüler bulabileceğiniz bu muhteşem araca ve aşağıdaki 11 web sitesine göz atın. 

1. Free Photo Finder Tool

Bazı harika ücretsiz fotoğraf sitelerinin listesine girmeden önce Expert World Travel,Free Photo Finder adlı harika bir araç yarattı . İstediğiniz fotoğraf için arama terimini girmenize ve ardından tüm siteleri lisans türlerine göre sıralamanızı sağlar. Siteyi tıkladığınızda, arama teriminizi otomatik olarak doldurur. Oldukça kullanışlı ve kesinlikle bir yer imini hakediyor!

 

2. Unsplash

Başarısız bir başlangıç yapan proje Unsplash , web’deki en hızlı büyüyen yüksek çözünürlüklü fotoğraf sitelerinden biri olmuştur. Şimdi 200.000’den fazla telif hakkı içermeyen, atıf gerektirmeyen ve ticari kullanım için kullanılabilir içeriği bulunmakta.

3. StockSnap.io

StockSnap.io her hafta yeni yüksek çözünürlüklü görüntüler arşivine ekler. StockSnap’teki tüm fotoğraflar Creative Commons CC0 lisansı kapsamındadır. Bu, sitedeki herhangi bir fotoğrafı ticari amaçlar için bile izin almadan kopyalayabileceğiniz, değiştirebileceğiniz, dağıtabileceğiniz anlamına gelir.

4. Pexels

Pexels  , 2014 yılında kuruldu ve kişisel ve ticari amaçla ücretsiz olan 30.000’den fazla fotoğraftan oluşan bir koleksiyona sahip. İzin istemeden fotoğrafları değiştirebilir, kopyalayabilir ve dağıtabilirsiniz. Ayda 3000’den fazla yeni fotoğraf ekliyorlar.

5. Life of Pix

Life of PİX benzersiz bir yaklaşım gerektirir. Ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, fotoğrafçı ağlarından haftalık olarak eklenir. Çarpıcı fotoğraflar istiyorsanız, buraya kesinlikle göz atmalısınız. Ve elbette, telif hakkı kısıtlamaları yoktur ve kişisel ve ticari kullanım için kullanılabilir. Buna ek olarak fotoğrafçılar da kendi çalışmalarını göndererek platforma katılarak katkıda bulunabilirler.

6. Flickr: Creative Commons

Flickr’un Creative Commons bölümü‘nde, kullanıma hazır bir çok yönlü görüntü seçeneği göreceksiniz.Görüntülerin kendileri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere belirli kullanım kategorileri için belirlenmiş, anlaşılması kolay sembollerle işaretlenmiştir:

  • Royalty free görüntüler
  • Sadece ticari olmayan kullanım için
  • Fotoğraf kredisi gerekli
  • Türev çalışmaya izin verilmiyor

7. Wikimedia Commons

Sadece kamu malı olan bir fotoğrafı kullanmanız gereken bir durum olabilir.  Wikimedia Vakfı’nın bir projesi olan Wikimedia Commons , bu sitede yer alan fotoğrafların, çizimlerin ve resimlerin çoğu o kamu malı kategorisine girdiğinden, bu tür görüntüler için mükemmel bir kaynaktır.

8. StockPhotosforFree.com

StockPhotosforFree.com . Bu isimde ne var? Bir web sitesi için çok şey var. Web sitesinde belirtildiği gibi, sayfaları ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çok sayıda stok fotoğrafı ile doludur.

Bunu da okumak isteyebilirsin:  WordPress Sitenizi Hızlandırarak SEO Nasıl Geliştirilir

HD kalitesinde videolardan alınan çekimler de dahil olmak üzere sağlam bir görüntü veritabanına sahiptir. Tek yapmanız gereken web sitesine kayıt olmak.

about:blank

9. Freeimages.com

Bir web sitesinde telifsiz görüntüler bulmak söz konusu olduğunda, kategorizasyon kraldır. Freeimages.com’da bu özel hizmeti bu kadar çekici yapan şey budur , çünkü yüksek kaliteli görüntüleri birkaç niş arama metriğiyle ayrılmıştır, böylece kolayca mükemmel bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca, bu kategoriler benzer sitelerin derinliklerine gömülebilecek görüntüleri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayacaktır.

10. PikWizard

PikWizard daha yeni bir sitedir, ancak binlerce çarpıcı ücretsiz stok fotoğrafı içerir. Sitelerindeki her şey kişisel ve ticari kullanım için ücretsizdir  ve hiçbir atıf gerekmez. İster bir blog yazarı isterseniz bir işletme olun, yüksek kaliteli görüntüler ile sitenize mükemmel bir katkı sağlayabilirsiniz.

11. Barnimages

Barnimages Mart 2015’te Letonya’dan iki fotoğrafçı olan Igor Trepeshchenok ve Roman Drits tarafından piyasaya sürüldü. Her hafta ücretsiz resim ekliyorlar. Barnimages’da yayınlanan ücretsiz görüntülerin herhangi birini ticari ve ticari olmayan amaçlarla kullanmanıza izin verilir .

özet

Bir resmin size bir şey hakkında herhangi bir kelimenin söyleyebileceği şeyden daha fazla şey söyleyebileceği zamanlar vardır. Kesinlikle, bir WordPress blogu kullanıyorsanız, yayınlarınız için görüntü kullanımının ne kadar önemli olabileceğini bilirsiniz. WordPress siteniz için ücretsiz resimleri neredelerde bulabiliriz? Aşağıdaki yorumlarda bunu duymak isteriz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir