.XYZ Alan Adının Yeni .COM Olacağına Neden İnanıyoruz?

.XYZ Alan Adının Yeni .COM Olacağına Neden İnanıyoruz?

Ajans and Ajans olarak internet bağlamında şirketimizin misyonu, dünya genelinde potansiyel müşterilerimize çevrimiçi kendilerine özgü bir platform sağlamaktır.

Bir işletme olarak, interneti herkes için yaratıcı bir ortama dönüştüren yenilikçilere yöneliyoruz ve İnternet bağlantısı olan kimsenin dışlanmadığından emin olmak için fiyatlarını düşük tutan şirketlerle mevcut ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Kısacası, Ajans and Ajans, İnternet’in nasıl ve ne olması gerektiği konusundaki vizyonumuzu paylaşanlarla çevrelenir: erişilebilir, kapsayıcı ve öğrenme alanı.

İnternetin herkes için bir alan olması gerektiği fikrimize göre, vizyonumuzu paylaştığına inandığımız bir şirket de .XYZ alan adı kayıt şirketi.

Yalnızca 0,99 ABD dolarından başlayan .XYZ alan adını, premium alan adı satın almak için ilk adımlarını atmak isteyen ve / veya şu anda hangi alan adını seçeceğini düşünen global  müşterilerimize kesinlikle öneriyoruz.

Haziran 2014’te halka açılan .XYZ alanı, o zaman 27 yaşındaki İnternet Pazarlamacısı Daniel Negari tarafından oluşturuldu. Genel üst düzey etki alanı işine veya gTLD’lere girmek ve .com etki alanına bir alternatif sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Daniel Negari ve Arnas Stuopelis

Çevrimdışı dünyada olduğu gibi, İnternet gayrimenkulleri de gittikçe sınırlanmaktadır. Bu kısmen, .com kullanıcılarının aradığı .com adreslerinin yüzde 99’a kadarının on yıllar boyunca aşamalı olarak alınmasına bağlı. Bu, yalnızca bir web sitesi oluşturmak, bir programlama projesi başlatmak veya çevrimiçi olarak istediklerini yapmak isteyen ilk adımlarını atmak isteyen Ajsns and Ajans hizmetlerini kullanan kullanıcılar gibi yeni alan adı ihtiyacı olan kullanıcılar için sorunyaratır.

Yine de Negari için .XYZ’nin anlamı, artan alan adı eksikliğini giderme sorununa bir çözüm olmaktan daha fazlasıdır. Kişisel blogunda yazan Daniel, .com alanının ilk nesil çevrimiçi yenilikçilerle ilişkili olduğunu açıklayarak “Biz [yeni nesil internet girişimcileri ve yenilikçiler] kısa, unutulmaz ve hesaplı bir alan adına sahip olma şansını hak ediyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Bunu da okumak isteyebilirsin:  Sosyal Medya yönetiminde sık yapılan hatalar

Kendi kaderini tayin etme, karşılanabilirlik ve geleceğe yönelik bir adımı temsil eden .XYZ’nin mesajı, Daniel ve kullanıcılarımızın çoğunluğu olan Y ve Z Kuşağı ile açıkça rezonansa girmiştir. “ Google’ın Alfabesi sayesinde, .XYZ ile .com Hakimiyeti Sona Erecek ” makalesinde Wired, .XYZ’nin günde 3.000 yeni kayıt yaptığını ve yazma süresinin sonunda 10.000’i aştığını bildirdi.

Ajans and Ajans, Google’ın Daniel’in markasını benimsemesi gerektiğine inanıyor, o zaman bir .XYZ alan adı satın almayı düşünen kullanıcıların web arama sıralamaları hakkında endişelenmelerine gerek kalmayacak.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir